Nowość Polecane Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Kendamil Medi Plus Cow's Milk Protein Allergy (400 g)

 
Dostępność W magazynie
Cena jednostkowa 215 zł / 1 kg
86 zł
78,20 zł bez VAT
   
Kod produktu 77000260
Kategoria Mleko modyfikowane
 

KENDAMIL MEDI PLUS COWS' MILK ALLERGY (400 g), żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (w proszku), odpowiednia od urodzenia.

Pokarm przeznaczony do kontrolowanej diety w przypadku alergii na białka mleka krowiego. Może być podawany wyłącznie na zalecenie lekarza i pod jego nadzorem. Pokarm nie nadaje się dla niemowląt z galaktozemią (wrodzone zaburzenie metabolizmu galaktozy), nietolerancją laktozy i zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy (zaburzenie trawienia glukozy i galaktozy). Ta hipoalergiczna formuła dla niemowląt zawiera ekstensywnie hydrolizowane białko mleka oraz prebiotyki FOS.

Skład: Maltodekstryna, oleje roślinne (wysokooleinowy olej słonecznikowy, olej kokosowy, olej rzepakowy, olej słonecznikowy), hydrolizowane białko serwatkowe (z mleka), hydrolizowana kazeina (z mleka), fruktooligosacharydy (FOS), fosforan wapnia, wodorotlenek potasu, emulgator (ester kwasu cytrynowego oraz mono- i diglicerydy), chlorek wapnia, olej z mikroalg Schizochytrium sp. , wodorotlenek wapnia, chlorek choliny, L-histydyna, olej z Mortierella alpina, chlorek magnezu, kwas askorbinowy, L-arginina, L-tryptofan, inozytol, tauryna, nukleotydy (5'-monofosforan cytydyny, sól sodowa 5'-monofosforanu urydyny, 5'-monofosforan adenozyny, sól sodowa 5'-monofosforanu inozyny, sól sodowa 5'-monofosforanu guanozyny), siarczan żelazawy, siarczan cynku, witamina E, L-karnityna, niacyna, D-pantotenian wapnia, ryboflawina, siarczan miedzi, tiamina, witamina A, witamina B6, siarczan manganu, jodek potasu, kwas foliowy, chlorek chromu, witamina K, molibdenian sodu, selenin sodu, biotyna, witamina D, witamina B12. Alergeny oznaczone są pogrubioną czcionką. Skład odnosi się do produktu w postaci proszku.

Przygotowanie:

  1. Umyj ręce, wyparz wszystkie naczynia i butelkę zgodnie z instrukcją producenta.
  2. Napełnij czajnik 1 litrem świeżej wody (nie używać wielokrotnie przegotowanej wody). Zagotuj wodę i odstaw na 30 minut do ostygnięcia, aby miała temperaturę co najmniej 70°C. Odmierzyć wymaganą ilość wody (patrz zalecane dawkowanie) do wysterylizowanej butelki.
  1. Za pomocą miarki dołączonej do opakowania (używaj tylko dołączonej miarki), dodaj daną liczbę płaskich miarek (patrz zalecane dawkowanie) do butelki z wodą. Wyrównaj każdą miarkę prostą krawędzią wewnątrz pokrywki.
  2. Zamknij butelkę i potrząśnij do całkowitego rozpuszczenia proszku.
  3. Ostudź do temperatury odpowiedniej do picia. Przed podaniem zawsze sprawdź temperaturę mleka na wewnętrznej stronie nadgarstka (zalecana temperatura wynosi 37° C).

 

Zalecane dawkowanie (od urodzenia do 12 miesięcy): 1 miarka = 4,8 g. 1 miarka na 33 ml wody.

WAŻNE INFORMACJE: Karmienie piersią jest najlepszym sposobem odżywiania niemowląt. KENDAMIL MEDI PLUS COWS' MILK ALLERGY Pokarm przeznaczony do kontrolowanej diety w przypadku alergii na białka mleka krowiego. Może być stosowany wyłącznie pod nadzorem lekarza i po rozważeniu wszystkich opcji karmienia, w tym karmienia mlekiem matki.  KENDAMIL MEDI PLUS COWS' MILK ALLERGY jest kompletnym odżywczo pokarmem do początkowego żywienia niemowląt, który może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia dla niemowląt od urodzenia, jeśli nie mogą być karmione piersią. Nadaje się również od końca 6. miesiąca jako część diety mieszanej. Nie nadaje się do stosowania pozajelitowego (podawania bezpośrednio do krwiobiegu). Przy karmieniu butelką należy unikać niepotrzebnego, długotrwałego kontaktu smoczka z zębami dziecka, co zwiększa ryzyko próchnicy. Pamiętaj, aby dbać o higienę jamy ustnej dziecka po każdym posiłku, a szczególnie przed snem. Dla zdrowia dzieci ważne jest ścisłe przestrzeganie instrukcji przygotowania i przechowywania.

WAŻNE INSTRUKCJE DOTYCZĄCE KARMIENIA: Wskazane jest, aby używać odpowiedniej ilości odmierzonych miarek, zgodnie z instrukcją. Dziecko może źle się czuć, gdy użyje się więcej lub mniej miarek niż zalecono. Jeśli przygotowanego mleka nie wykorzystasz w ciągu 2 godzin od przygotowania, zalecamy wylać je i przygotować nowe. Do mleka dla niemowląt nie należy dodawać produktów takich jak mleko krowie itp. Nie podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Ze względu na skład KENDAMIL MEDI PLUS COWS' MILK ALLERGY u dziecka mogą wystąpić cienkie i zielone stolce. Prawidłowe przestrzeganie instrukcji przygotowania jest ważne dla zdrowia dzieci. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Zapakowane w atmosferze ochronnej. Minimalny okres przydatności do spożycia: patrz na spodzie opakowania. Zużyć w ciągu 4 tygodni od otwarcia. Nie należy przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Nie używać, jeśli opakowanie zostało wcześniej uszkodzone.

Produkt specjalnego przeznaczenia żywieniowego – Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego.

Producent: Kendal Nutricare Ltd. Mint Bridge Road, Kendal, Cumbria LA9 6NL, Wielka Brytania.

Dystrybutor: Health Academy s.r.o., 159 00 Praha, Zbraslavská 22/49, Czechy.

 

Waga 0.514 kg
wiek dziecka (?) od urodzenia
 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie tej strony, zgadzasz się na ich użycie.